Werken met de resultaatsmeter (controleur handboek bomen) - AAB Training & Opleiding

Werken met de resultaatsmeter (controleur handboek bomen)

Voorbereiding op het examen om te mogen werken met de Resultaatsmeter

Werken met de resultaatsmeter (controleur handboek bomen)

Met de resultaatsmeter van het Handboek Bomen, worden beoordelingscriteria afgestemd op de kwaliteitseisen die worden gesteld bij het snoeien van bomen. Het geeft een objectief beeld van de resultaten van het werk. Ben je gecertificeerd controleur handboek bomen, dan mag je metingen aanmaken, uitvoeren en ben je in staat om resultaten te interpreteren. 

Wie is de doelgroep

De cursus werken met een resultaatsmeter is bedoelt voor iedereen die snoeiwerkzaamheden wil controleren op een kwalitatieve en efficiënte manier.

De resultaatsmeter wordt onder andere veel gebruikt bij gemeenten en waterschappen en door landscapers/hoveniers.

Vooropleiding: je bent in het bezit van het certificaat Data Inspecteur Bomen (DIB)

Wat is het doel

De cursus stoomt je klaar voor het landelijk examen "Controleur Handboek Bomen". 

Welk resultaat bereik je

Na afloop van de cursus weet je hoe je de resultaatsmeter kunt gebruiken en heb je examentraining gehad voor het landelijk examen "Controleur Handboek Bomen". 

  • Je hebt een opfris gehad van de procedures bij het werken volgens het Handboek Bomen.
  • Je hebt een opfris gehad van de hoofdstukken 8, 9, 10 en 14, over de onderwerpen Snoeien, Boomveiligheidscontroleur en Dataregistratie.
  • Je hebt geleerd hoe je kunt werken met de Resultaatsmeter.
  • Je hebt examentraining gehad voor het examen Controleur Handboek Bomen.

Wil je meer informatie?

Schrijf je direct in voor een open inschrijving of neem contact met ons op via 0341-499744 voor meer informatie. 

Wat is de inhoud van de cursus

Tijdens de cursus worden de volgende onderdelen behandeld:

Dag 1:

  • De functionaliteiten van de Resultaatsmeter
  • Toepassen van het Datapaspoort in de Resultaatsmeter
  • Projecten binnen de Resultaatsmeter aanmaken en instellen
  • Eerste oefening met de Resultaatsmeter

Dag 2:

  • Behandeling huiswerkopdrachten
  • Praktijkoefeningen uitvoeren van een meting bij een object
  • Invoeren van resultaten in de resultaatsmeter
  • Examenoefeningen

Hoeveel deelnemers in een groep

Per groep hanteren wij een maximum aantal van 10 deelnemers.

Incompany of open inschrijving

De cursus wordt zowel incompany georganiseerd als via de open inschrijving gegeven. Bekijk de mogelijkheden onder het kopje 'startdata' in het cursusmenu voor een open inschrijving. Of neem contact met ons op om de mogelijkheden voor een incompany te bespreken. 

Wat zijn relevante of vervolgtrainingen

Het CHB examen mag alleen worden afgelegd als je in het bezit bent van het certificaat Data Inspecteur Bomen.

Hoe lang duurt de cursus

De cursus duurt 2 dagen. 

Hoe lang duurt het examen

Het examen duurt 2,5 uur. Je dient je hiervoor zelf aan te melden bij het NIB

Examen Controleur Handboek Bomen

Voor het examen dien je jezelf aan te melden bij het NIB, Norminstituut Bomen. Na het behalen van het landelijk examen CHB wordt je ingeschreven in het landelijk registratiesysteem en ben je gecertificeerd en bevoegd Controleur Handboek Bomen. 

Het examen is niet inbegrepen bij de cursus.

ETW punten

Met deze cursus behaal je 8 ETW punten voor snoeien en kroonverankering. En 8 ETW punten voor ziekten en aantastingen. 

Inschrijven Offerte Meer
Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en ontvang elke maand een overzicht van de geplande cursussen in jouw branche.